CCI
Slider

DuPont™ Basic Surfaces

DuPont™ Basic Surfaces - to płyty mineralno-akrylowe należące do grupy materiałów typu Solid Surfaces produkowane są podobnie jak CORIAN® przez amerykański koncern chemiczny DuPont™. Płyty DuPont™ Basic Surfaces zawierają 30% żywicy metakrylanowej (PMMA) i wysoko jakościowej żywicy poliestrowej oraz 70 % wypełniacza z mineralnego glinu (ATH).

Właściwości DuPont™Basic Surfaces
 • monolit – brak widocznych spoin
 • łatwy w utrzymaniu czystości
 • miły i ciepły w dotyku
 • nieporowaty i nienasiąkliwy
 • jednorodny w przekroju
 • trwałe kolory, możliwość łączenia dowolnych kolorów
 • trudnopalny
 • możliwość naprawy uszkodzeń mechanicznych
 • niepodatny na obróbkę termiczną – brak możliwości gięcia
 • ograniczona odporność na chemikalia
Zastosowanie

DuPont™Basic Surfaces jest materiałem dekoracyjnym znajdującym zastosowanie zarówno w obiektach mieszkaniowych jak i komercyjnych. Wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji elementów wyposażenia wnętrz jak blaty kuchenne i łazienkowe.

Kolorystyka
ZLEWY I UMYWALKI
Dupont Basic Surfaces
MB 968
RZUT
MB 958
RZUT
MB 957
RZUT
MB 959
RZUT
MB 904
RZUT
MB 905
RZUT
MB 971
RZUT
MB 921
RZUT
previous arrow
next arrow
Slider
MB 820
RZUT
MB 826
RZUT
previous arrow
next arrow
Slider

UWAGI:

 1. Zlewy i umywalki DuPont™ Basic Surfaces występują tylko w kolorze: NATURAL WHITE.
 2. Technika montażu zlewów i umywalek DuPont™ Basic Surfaces od spodu.
 3. Należy wziąć pod uwagę tolerancję +/- 2% dla wszystkich wymiarów zlewów i umywalek podczas wycinania otworów w blacie. Zaleca się, aby każdy zlew lub umywalka została dokładnie zmierzona przed wykonaniem wycięcia w arkuszu.
 4. Długości zewnętrzne i szerokości dla zlewów oparte są na szerokości kołnierza 24 mm +/- 2 m.

Szanowni Państwo! w przypadku szczegółowych pytań prosimy o kontakt z działem:
Corian, DuPont™ Basic Surfaces – płyty

tel.: +48 71 346 78 03
e-mail: sprzedaz@cci.com.pl

Bogata kolorystyka

Tęcza dostępnych kolorów Corian® stwarza praktycznie nieograniczone możliwości projektowania. Możesz wybrać pojedynczy kolor – neutralną bazę projektu lub poeksperymentować z przykuwającymi wzrok odważnymi pigmentami.

Iluminacja, transparentny

Przezierność materiału Corian® jest szczególnie dobrze widoczna w przypadku jasnych kolorów oraz płyt o mniejszej grubości. Wielu Projektantów wykorzystuje Corian® obecnie do tworzenia lamp lub różnych efektów oświetleniowych.

Termoformowalny, plastyczny

Corian® jest materiałem plastycznym, pod wpływem bardzo wysokich temperatur można go dowolnie formować, kształtować, a nawet rzeźbić – wszystko to daje Projektantom w zasadzie niczym nieograniczoną wolność.

Nieporowaty, nie chłonie wody

Corian® jest nieporowaty, więc ani rozlany płyn, ani plamy nie zostaną wchłonięte wgłąb materiału. Bakterie i pleśń nie mogą dostać się pod powierzchnię, ani do miejsc łączeń, co zapobiega ich rozwojowi.

Monolit

Kolory i wzory Corian® występują na całej grubości materiału, więc nie mogą ulec wytarciu. Corian® to materiał nieulegający rozwarstwieniu.

Odnawialny

Powierzchnie wykonane z materiału Corian® są odnawialne. Uszkodzenia mogą być naprawione na miejscu, bez konieczności całkowitej wymiany materiału.

Łatwa pielęgnacja

Corian® jest jednorodny, odporny na brud, homogeniczny. Z jego natury wynika łatwość czyszczenia, wystarczy użyć miękkiej gąbki i standardowych środków czyszczących w kuchni.

Wytrzymały

Corian® sprawdza się jako materiał wyjątkowo trwały i odporny na większość uderzeń i zarysowań, charakterystycznych dla intensywnie eksploatowanych obszarów.

Możliwość łączenia z innymi materiałami: szkło, drewno

Corian® może stanowić piękne dopełnienie dla drewna, kamienia, szkła czy metalu.

Wsparcie techniczne

tel. +48 71 346 78 24,
e-mail: andrzej.sorokanycz@cci.com.pl

Szkolenia

tel. +48 71 346 78 24,
e-mail: andrzej.sorokanycz@cci.com.pl

Kontakt

Dział Sprzedaży:
tel. +48 71 346 78 03,
e-mail: sprzedaz@cci.com.pl

Dział Wsparcia Technicznego i Szkoleń:
tel. +48 71 346 78 24,
e-mail: andrzej.sorokanycz@cci.com.pl

Corian® sprawdza się jako materiał wyjątkowo trwały i odporny na większość uderzeń i zarysowań, charakterystycznych dla intensywnie eksploatowanych obszarów.

Corian® jest nieporowaty, jednolity na całej grubości, może być łączony w niewidoczny sposób, dzięki temu powierzchnie wykonane z Corian® są higieniczne i odporne na rozwój bakterii.

Corian® to materiał obojętny chemicznie i nietoksyczny. W typowych temperaturach dla gospodarstwa domowego nie emituje żadnych gazów, nie zawiera również toksycznych gazów halogenowych.

Powierzchnie wykonane z materiału Corian® są odnawialne i łatwe w utrzymaniu czystości, często można przywrócić je do stanu początkowego przy użyciu zwykłej gąbki i nierysującego środka czyszczącego. Uszkodzenia mogą być naprawione na miejscu, beż konieczności całkowitej wymiany materiału

Kolory i wzory występują na całej grubości materiału, nie mogą się zetrzeć lub rozwarstwić.

Powierzchnie Corian® można łączyć w niewidoczny sposób co stwarza nieograniczone możliwości projektowania i tworzenia np. lad o dużych rozmiarach i krawędziach wyglądających na grubsze.

Corian® jest materiałem plastycznym, pod wpływem bardzo wysokich temperatur można go dowolnie formować, kształtować, a nawet rzeźbić-wszystko to daje projektantom w zasadzie niczym nieograniczoną wolność.

Rodzina kolorów Illumination zawiera 7 kolorów stworzonych według LightTrough™Technology, charakteryzujących się zwiększoną przepuszczalnością światła i stosowanych do uzyskania specjalnych efektów świetlnych. Te wyjątkowe, półprzeźroczyste odcienie subtelnie wpływają na pozom oświetlenia dodając im delikatnego

piękna.

Corian® można obrabiać jak drewno przy użyciu podobnych narzędzi. Osoby bezpośrednio zajmujące się obróbką Corian® posiadają doświadczenie w zawodzie stolarza.

Corian® dostępny jest w 100 kolorach! Tęcza kolorów Corian® stwarza praktycznie nieograniczoną możliwość projektowania. Można wybrać pojedynczy kolor – neutralną podstawę projektu – lub użyć go jako wstawka, akcent w projektach wykonanych z drewna, metalu lub kamienia.

Corian® wytwarzany jest zgodnie z surowymi normami, mającymi na celu ograniczenie produkcji odpadów i zużycia energii na wszystkich etapach procesu wytwórczego. Zarówno materiał, jak i kleje używane do jego instalacji posiadają Certyfikat Green Guard Indoor AirQuality® potwierdzający emitowanie przez nie jedynie niewielkich ilości lotnych związków organicznych.